On-line beseda se spisovatelkou JAKUBOU KATALPOU

sobota 20.3.2021 v 18:00 online
Odkaz pro připojení zde: https://meet.google.com/rsc-bqwf-yub

 

Patříte mezi zapálené vypravěče a posluchače příběhů? Milujete příběhy? Denně se jimi obklopujete, čtete je, díváte se na ně, vyprávíte si je ... ? Pak s námi oslavte 20. března Světový den vyprávění (World Storytelling Day). Tradice Světového dne vyprávění funguje od roku 2001. A proč se vlastně po světě slaví svátek příběhů? Protože vyprávět si je tak přirozené: v příbězích přemýšlíme a pamatujeme si. Lidé si předávali příběhy od pradávna a vždycky tomu tak i bude. 

Jakuba Katalpa je autorkou několika knih. Debutovala v roce 2006 novelou Je hlína k snědku?, za niž byla nominována na cenu Magnesia Litera v kategorii Objev roku. Román Hořké moře získal v roce 2009 nominaci na Cenu Jiřího Ortena. Za prózu Němci obdržela v roce 2013 Cenu Josefa Škvoreckého, Cenu Česká kniha a byla nominována na cenu Magnesia Litera v kategorii próza. Román již vyšel v překladu v pěti zemích včetně Německa a připravuje se vydání italské. V roce 2017 vydala propracovaný mnohovrstevnatý román ze současnosti Doupě. Poslední knihou je Zuzanin dech a … čte se jedním dechem.

Jakuba Katalpa se stane hostem našeho sobotního vyprávěcího podvečera. Připravila vyprávění o své zkušenosti s literárním provozem a přečte pár ukázek z vlastní tvorby. Tak neváhejte a v sobotu se k nám připojte!